وبلاگ - آخرین اخبار

کارت عروسی ؛ راهنمای خرید کارت دعوت عروسی + نکات مهمی که توجه نمیکنید!

قبل از برگزاری تشریفات مجالس عروسی ، همیشه عروس و داماد دغدغه چاپ کارت عروسی و رساندن آن به دست اقوام، دوستان و آشنایان را دارند. شاید چاپ کارت عروسی به نظر ساده برسد، اما گاهی چنان مشکل می شود که روزها فکر عروس و داماد را به خود مشغول می کند. اگر عروس و داماد قبل از چاپ کارت عروسی نکات زیر را بدانند،میتواند به آنها کمک کند و تا حدودی از دغدغه فکری آنها بکاهد.

انواع مدل های کارت دعوت عروسی

مهمترین هنگام انتخاب کارت عروسی، انتخاب مدل اصلی آن است. باید انتخاب کنید که دوست دارید….

 • کارت عروسی شما فانتزی باشد یا رسمی؟
 • از جنس کاغذ باشد یا چوب یا شیشه؟
 • در مورد رنگ آن هم باید تصمیم بگیرید!!

اکثر کارت ها به رنگ های سفید و کرم و طلایی هستند اما دلیلی ندارد که شما هم مانند همه از این رنگ ها استفاده کنید. میتوانید با توجه به سلیقه و تم عروسی خودتان رنگ های متفاوتی استفاده کنید.

۵ مورد مهم در خرید کارت عروسی

قبل از خرید یا سفارش کارت عروسی باید چند نکته مهم را در نظر بگیرید،که این موارد عبارتند از:

 1. تاکید در گنجاندن چند طرح انتخابی در کارت عروسی
 2. انتخاب و ترکیب رنگ های ناهماهنگ در کارت عروسی
 3. وجود اشتباه تایپی و همچنین بد خط نوشتن پشت کار دعوت
 4. استفاده از متن های نامناسب و بی معنا در کارت عروسی
 5. سفارش دادن کارت دعوت عروسی کمتر از حد نیازتان

۱) تاکید در گنجاندن چند طرح انتخابی در کارت عروسی ممنوع

تقریبا گنجاندن طرح خاصی مانند، لوستر بزرگ سالن جشن عروسی بر روی کارت دعوت میتواند، ایده و خلاقیت جالبی به نظر برسد، ولی  زیاده روی در این کارها توصیه نمی شود. معمولا برخی از عروس خانم های محترم میل بر این دارند که به طور همزمان نمایی از دانتل ( تقریبا چیزی شبیه به گیپور) لباس عروسی و طرحی از گل آرایی مجلس، نمایی از سالن جشن عروسیشان را بر روی کارت دعوت عروسیشان  طراحی شود،بهتر می باشد که شما با یک طراح کارآمد و با تجربه و یک مسئول چاپ مشورت های لازم را انجام دهید و در انتخاب طرح خرید کارت عروسی خود به توافق برسید.

۲) انتخاب و ترکیب رنگ های ناهماهنگ در کارت عروسی ممنوع

اکثر عروس و داماد ها ترجیح میدهند،با انتخاب رنگ های شاد و درخشان به طراحی خرید کارت عروسی جلوه ی زیباتری ببخشند،انتخاب این مدل از رنگ ها اصلا ایرادی ندارد ولی باید دقت کنید که این رنگ ها در کنار رنگ های خنثی دیگری مانند سفید، طلایی و زرد مایل به قهوی ای بهتر است تعدیل شوند، تا نوشته های داخل و روی کارت واضح و خوانا خوانده شوند.

۳) وجود اشتباهات تایپی و بد خط نوشتن پشت کارت دعوت عروسی ممنوع

پس از چاپ نمونه کارت سفارش داده شده،حتما آن را با دقت بخوانید تا اگر احتمالا اشتباه تایپی در آن وجود دارد، آن را برطرف کنید و اگر در خواندن و دیدن نمونه کارت دعوت عروسی از دوستان خود کمک بگیرید،خیلی بهتر می باشد، چون ممکن است خودتان متوجه اشتباهات آن نشوید. یادتان باشد که شما همزمان با رزرو یک مرکز چاپ خرید کارت عروسی،یک خوشنویس هم حتما رزرو نمایید. البته می توانید از دوستان و آشنایان خوش خط،برای نوشتن اسامی مهمانان عزیزتان همواره کمک بگیرید.

۴) استفاده از متن های نامناسب و بی معنا در کارت عروسی ممنوع

باید دقت کنید، که متن انتخاب شده در انتخاب و خرید کارت عروسی شما، تنها توسط خود شما خوانده نمی شود، در واقع تمامی مهمانان شما باید پس از دریافت کارت عروسی شما از خواندن متن خرید کارت عروسی شما لذت ببرند و به سلیقه و انتخاب متن خرید کارت عروسی، طراحی کارت عروسی شما غبطه بخورند. حتما یادتان باشد از متن هایی استفاده کنید که با حال و هوای شخصیت شما سازگار باشد. اگر زوجی کم سن و سال هستید، می توانید از متن های عاشقانه و با مزه تری استفاده کنید ولی اگر کمی سن و سالتان بالاتر می باشد از متن های سنگینتر و با معناتری استفاده نمایید.مقالات مرتبط  کت و شلوار دامادی ؛ راهنمای خرید ۰ تا ۱۰۰ کت و شلوار دامادی شیک!

۵) سفارش دادن کارت عروسی کمتر از حد نیازتان

معمولا سعی کنید تعدادی کارت دعوت  اضافه سفارش دهید، ممکن است در تهیه لیست مهمانان برای خرید کارت عروسی کسانی از قلم افتاده باشند و یا دوست داشته باشید چند عدد از آنها را برای یادگاری نزد خود نگاه بدارید. و همچنین چند پاکت اضافه نیز تهیه کنید، که در صورت اشتباه احتمالی در پشت نویسی بتوانید آنها را براحتی تعویض نمایید.

برج بهارستان واقع در تهران به عنوان بزرگترین مرکز چاپ، طراحی و تولید کارت عروسی با ارائه بهترین و با کیفیت ترین کارت ها آماده خدمت رسانی به همه شما عزیزان می باشد. قیمت کارت عروسی در این مرکز بسیار متفاوت و مناسب می باشد و ما بهترین و با تجربه ترین فروشندگان کارآمد را برای فروش کارت عروسی و ارائه راهنمایی های لازم به شما مشتریان عزیز، در این مرکز گرد هم آورده ایم.

نکات مهم در نوشتن اسامی پشت کارت عروسی

۱) نام آشنایان را با خط خوش بنویسید.

کارت عروسی یکی از وسایلی است که معمولا فامیل هایتان به عنوان یک یادگاری از عروسی شما همیشه نگه می‌دارند. چه بهتر که این یادگاری از هر نظر زیبا و بدون نقص باشد. بنابراین برای نوشتن اسم اقوام و آشنایانتان سلیقه به خرج بدهید. اگر دست خط خوبی ندارید، از کسی که خط زیبایی دارد بخواهید نام ها را روی کارت بنویسد. بعد از آن هم میتوانید با نقاشی و برچسب های کوچک، کارت عروسی خود را زیبا تر کنید.

۲) برای هرکس لحن خاص داشته باشید.

تقریبا بر روی تمام کارت های دعوت عروسی این جمله به چشم می‌خورد: “جناب آقای رضایی و خانواده ی محترم” اگر میخواهید از بقیه تمایز داشته باشید، برای دوستان نزدیکتان لحنی صمیمی تر داشته باشید و تنها برای بزرگتر ها و اقوام دور از الفاظ رسمی استفاده کنید. مثلا اگر قرار است دوست صمیمی خود را به عروسی دعوت کنید میتوانید این جمله را بنویسید: “غزاله دوست داشتنی و همسر گرامی”.

۳) متن روی کارت را خودتان بنویسید.

متنی که روی کارت دعوت عروسی شما نوشته می شود تا سال ها در ذهن شما میماند. چه بهتر که از متن های آماده استفاده نکنید و چیزی بنویسید که بیانگر احساسات واقعی خاص شماست.با یکدیگر در مورد آن مشورت کنید و سعی کنید خودتان آن را بنویسید. اگر شعر عاشقانه ای هست که هردو آن را دوست دارید،بهترین جایی که میتوانید آن را ثبت کنید همان کارت عروسی شماست.

۴) در یاد ها باقی بمانید.

نکته ی آخر اینکه به یاد داشته باشید هرکس در طول زندگی خودش بارها و بارها به مراسم عروسی مختلف دعوت می شود و کارت های دعوت زیادی را تحویل میگیرد.سعی کنید تا کارت عروسی شما متفاوت از بقیه باشد تا در یاد همه باقی بماند. برای ما بنویسید که شما چه کارت عروسی را ترجیح میدهید؟ کدام کارت دعوتی که تحویل گرفتید بیشتر از همه دوست داشتید و هرگز فراموش نمیکنید؟

زمان خرید مناسب کارت عروسی

بعد از اینکه زمان و مکان دقیق مراسم مشخص شد، می توانید برای سفارش کارت دعوت اقدام کنید. تالار های عروسی معمولا بیست روز قبل از مراسم، کارت های ورودی را تحویل می دهند. در این صورت زمان کافی برای نوشتن کارت دعوت و ارسال آن برای مهمانان را خواهید داشت. سعی کنید کارت دعوت آن دسته از مهمان هایی را که میدانید، روی زمان حساس هستند، به موقع تحویل دهید.

مکان خرید کارت دعوت عروسی

برای این کار در هر شهری که هستید، باید راسته ی عرضه کنندگان کارت دعوت عروسی را شناسایی کنید. خرید از مغازه های لوکس بالاشهر، ممکن است کمی گران تمام شود. همیشه سعی کنید لوازم مورد نیاز عروسی تان را از مرکز اصلی خریداری کنید که هم تنوع بالایی دارد و هم قیمت هایش منصفانه تر است. چنین فروشگاه هایی اغلب در نزدیکی مراکز عرضه ی لباس عروس و وسایل سفره ی عقد به وفور به چشم می خورد.

فروشگاه های اینترنتی

فروشگاه های اینترنتی برای بازدید و جستجوی انواع نمونه ها و آشنایی و شکل گیری ایده در ذهن، مناسب هستند. اما توصیه می شود که کارت دعوت تان را به شکل آنلاین سفارش ندهید. چون ممکن است، نتیجه ی نهایی همانی نباشد که دل خواه تان بود. در این صورت نه فرصت جبران برایتان باقی می ماند و نه امکان اعتراض خواهید داشت. شما باید از نزدیک بر انجام تک تک کارها نظارت داشته باشید که اطمینان حاصل کنید که همه چیز درست پیش می رود.

نکات ریز اما مهم

 • اگر تصور میکنید که ممکن است یافتن محل برگزاری جشن، برای عده ای از مهمانان دشوار باشد و آن ها زمان زیادی را برای این مورد صر فکنند، بهتر است کروکی مکان را نیز در پاکت کارت دعوت قرار دهید؛تا به سهولت بتوانند به مجلس جشن شما  برسند.
 • حتما نمونه هایی را که در سایت های اینترنتی دیده و پسند کرده اید،در هنگام سفارش کارت به همراه داشته باشید.چرا که ممکن است با توضیح دادن های شفاهی شما فروشنده متوجه منظورتان نشود.
 • پیش از چاپ نهایی،حتما متن کارت، به خصوص ساعت و مکان مراسم را کنترل کنید.
 • هنگام نوشتن اسامی مهمانان بر روی کارت دعوت،حتما از یک دست خط زیبا استفاده کنید،سعی کنید کارت‌ها به هیچ عنوان دچار خط خوردگی نشود،در درج نام مهمانان،دقت کنید تا اسمی از قلم نیوفتد یا اسمی به اشتباه نوشته نشود. چرا که در اغلب موارد باعث دلخوری مهمانان خواهد شد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران، اشرفی اصفهانی، پایین تر از باغ فیض، نبش خیابان زارع، پلاک 108، طبقه اول واحد 2

0912-280 27 22

021-44 89 54 98

021-44 89 43 92

درخواست مشاوره